top of page
Ieškoti

Kaip pasiruošti jogos nidros praktikai?

  • Writer: Kristina Vadeikaite
    Kristina Vadeikaite
  • 2021-03-31
  • 2 min. skaitymo

Atnaujinta: 2021-05-24

Joga nidra yra sisteminis būdas, padedantis pasiekti fizinį, protinį ir emocinį atsipalaidavimą. Praktikuojant jogą nidra, gali atrodyti kad žmogus miega, bet sąmonė yra aktyvi. Jogos nidros atsipalaidavimo būsena pasiekiama susitelkus į savo vidų, atsiskiriant nuo išorinių išgyvenimų ir veiksnių.


Šiame staipsinyje apžvelgsime pagrinidius prinicipus kaip pasiruošti jogos nidros praktikai.

Prieš atliekant jogą nidra, patartina atlikti kelias asanas, bet tai nėra būtina. Pradedantiesiems puikiai tiktų saulės pasveikinimas arba dar kitaip žinomas kaip Surya Namaskar. Atlikę keletą surya namaskar (6-12 kartų), galite efektyviai paruošti raumenis bei protą užsiimti joga nidra. Šia nuoroda rasite išsamią informaciją, kaip atlikti saulės pasveikinimą.


Prieš pradėdami pirmąją jogos nidros garso įrašo praktiką, perskaitykite šias gaires:

- Raskite ramią vietą praktikai. Svarbu praktikuoti jogą nidrą kambaryje, kur galėsite atsitraukti nuo išorinių trukdžių. Pagalvokite apie šį kambarį kaip apie savo asmeninę šventovę.

- Išjunkite telefoną.

- Dėvėkite patogius drabužius. Geriausia yra apranga, kuri nesuvaržo kraujotakos ir nesukelia nepatogumų.

- Savasana: atsigulkite ant grindų paviršiaus, geriausia - ant kilimo ar jogos kilimėlio. Patariama nenaudoti lovos, nes jūsų pasąmonė lovą sieja su miegu. Nors joga nidra imituoja miegą, jūs norite išlikti budrūs per visą savo praktiką. Kai įmanoma, praktikuokite kitoje patalpoje, nei miegate.

- Galite užsidengti akis akių maišeliu ar minkštu rankšluosčiu.

- Patalpa neturi būti nei karšta, nei šalta, ir neturi būti skersvėjų, nukreiptų į kūną. Patalpa neturėtų būti šviesi arba visiškai tamsi - idealu prieblanda.

- Jei gulite, galite padėti po keliais susuktą rankšluostį, antklodę ar atramą. Kelių sulenkimas atpalaiduoja apatinę nugaros dalį ir leidžia kūną visiškai palaikyti grindimis.

- Kūno temperatūra atsipalaidavimo metu turi tendenciją nukristi, todėl yra patartina kūną uždengti plona antklode.

- Pirštų galiukai, kurie yra ypač jautrūs prisilietimams, laikomi atokiai nuo grindų, pasukant delnus aukštyn.


- Joga nidra taip pat gali būti praktikuojama sėdint ant patogios kėdės arba sukryžiavus kojas ant grindų. Sėdėdami stuburą laikykite tiesų, o apatinę nugaros dalį - įprastoje įgaubtoje padėtyje. Jūsų keliai turi būti žemiau nei dubens kraštas, o tai leidžia nugarai būti tiesiai ir patogiai. Smakrą ir akis laikykite nuleistus taip, kad žvilgsnis būtų nukreiptas į grindis, o ne į sieną. Kai smakras, kakta ir akys nukreiptos aukštyn, įsitraukia mąstymas. Kai smakras, kakta ir akys yra nukreiptos žemyn, mąstymas silpnėja.

- Joga nidra turėtų būti praktikuojama tuo pačiu laiku: arba ryte, arba vakare prieš einant miegoti.

- Joga nidra turėtų būti praktikuojama tuščiu skrandžiu. Būtų idealu palaukti bent 30min -1 valandą po valgio, prieš praktikuojant jogą nidrą.


Jogos nidros praktikos metu stenkitės būti spontaniškas, atsipalaidavęs ir ramybėje su savimi. Net jei smegenys kartais nebendradarbiauja, tai nėra blogai. Mintys vis ateinančios į galvą praktikos metu gali padėti smegenims išlikti budrioms ir nepanirti į miega. Taigi, priimkit mintis, bet į jas nesigilinkite. Bandykite vėl sekti ir susikoncentruoti į mokytojo balsą.


Jei praktikos metu jaučiate bet kokią įtampą dėl ligos, fizinio įtempimo, ar kažkokio psichologinio pobūdžio trikdžių, visada atminkite, kad tai laikina patirtis. Tai gali tęstis pirmas kelias jogos nidros praktikas. Bet kokiu atveju turėtumėte tęskite savo praktiką - greičiausiai kitas užsiėmimas bus sėkmingesnis. Tačiau, jei jogos nidros metu neramumas ar diskomfortas auga, nėra jokios bėdos koreguoti kūno poziciją, arba netgi šiek tiek miegoti.


Joga nidra yra nerekomenduojama žmonėms sergantiems sunkiomis psichinėmis ligomis, tokiomis kaip šizofrenija. Žmonėms, turintiems psichologinių sutrikimų ar ligų vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju, prieš praktikuojant jogą nidrą.




 
 
 

4 Comments


ema.rugiene
Apr 28, 2021

Iš aprašymo panašu į hiponozę .... koks skirtumas tarp hipnozės ir jogos nidros?

Like
Joga Nidra
Joga Nidra
Apr 28, 2021
Replying to

Ačiū už klausimą/komentarą. Jūsų pastebėjimas yra teisingas - jogos nidros praktikos eiga yra panaši į hipnozę ir kitas psichoterapijoje naudojamas psichikos ir kūno gydymo metodikas. Visgi, jogos nidros metu sąmoningas protas vis dar yra aktyvus ir gali bet kada prisiimti kontrolę, tuo tarpu hipnozėje sąmonė dažnai būna slopinama ir jūs nebegalite prisiminti to, ką patyrėte. Jogoje nidroje mokytojo vaidmuo yra tik nukreipti jus į gilaus sąmoningumo būseną.

Like

nomieneerika
Apr 28, 2021

Ar patartumėte klausytis praktikos per ausines, ar per kompiuterį?

Like
Joga Nidra
Joga Nidra
Apr 28, 2021
Replying to

Ačiū už klausimą/komentarą. Pradedantiesiems yra rekomenduojama tyli aplinka. Visgi, šiek tiek garsų iš aplinkos, padės protui likti budriu ir nepanirti į miegą. Taigi, remokenduočiau praktikų klausytis per telefono ar kompiuterio garsiaklabį, koloneles.

Like
Plant%20Wreath%202_edited.png

Šiame tinklaraštyje esantys tekstai ir audio įrašai negali būti skelbiami kitose informacinėse priemonėse ar naudojami kituose jogos ir meditacijos užsiėmimuose be autorės sutikimo, bei aktyvios nuorodos į šį tinklaraštį pateikimo.

bottom of page